Menu Close

Plauname rankas – saugome save

2024 m. gegužės 3 d. mūsų lopšelyje-darželyje įvyko renginys „Plauname rankas – saugome save“, skirtas Pasaulinei rankų higienos dienai paminėti. Renginio tikslas – supažindinti ikimokyklinio amžiaus vaikus su rankų higienos svarba ir ugdyti teisingus rankų plovimo įgūdžius, siekiant saugoti jų sveikatą ir užkirsti kelią ligų plitimui.

Renginyje dalyvavo 3–4 metų grupė „Jūros žvaigždutės“ ir 4–5 metų grupė „Žuvytės“. Renginio metu, visuomenės sveikatos specialistė su pirštinėmis ir spalvotais dažais vaikams demonstravo, kaip reikia taisyklingai plauti rankas. Ji pabrėžė, kad rankų plovimas yra paprastas, bet efektyvus būdas apsaugoti save ir kitus nuo įvairių ligų. Vaikai atidžiai stebėjo rankų plovimo demonstraciją, o po jos patys mėgino atlikti visus judesius reikalingus kruopščiam rankų nuplovimui. Naudodami specialų muilą, kuris plaunant rankas nudažo mėlyna spalva, vaikai galėjo matyti, ar visos rankų vietos buvo tinkamai išmuilintos. Taip pat vaikai renginio metu stebėjo įdomų eksperimentą su muilu ir juodaisiais pipirais, kuris leido jiems suprasti, kad muilas būtinas, siekiant tinkamai nuplauti nešvarumus nuo rankų.

Vaikai veiklos metu ne tik įgijo naudingų žinių apie rankų higieną, bet ir smagiai praleido laiką. Tikimės, kad šis renginys paskatins vaikus reguliariai plauti rankas ir tokiu būdu saugoti savo sveikatą!

Skip to content